Banu Kazanç – Beslenme ve Diyet Uzmanı | Banu Kazanç

Banu Kazanç

Banu Kazanç Kimdir?

Banu KazançHacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olan Banu Kazanç; kadın-erkek-çocuk olmak üzere hemen her kesimden ve yaş grubundan kişilere sağlıklı beslenme konusunda danışmanlık yapıyor.

Danışanlarına bugüne kadar edindiği deneyimleri aktararak sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmelerine, bunu bir hayat tarzı olarak benimsemelerine ve bu bilgileri yaşantılarına yansıtmalarına yardımcı oluyor. Özel bir hastalığı olan kişilerle çalışırken ise düzenli kilo verimini sağlarken ilaç tedavilerini de minimuma indirmeyi hedefliyor. Diyeti, sadece kilo vermek olarak görmeyen Banu Kazanç, sağlıklı kilonun korunması ve metabolizma hızlandırma amaçlı teknikler öğretiyor.

Beslenme problemlerinin kaynağına inerek tedavi etmeyi hedefleyen Banu Kazanç, konusunda tanınmış iki uzmanla koordineli çalışıyor. Dr. Mümtaz Cankurtaran ile diyabet, tiroid, insülin direnci gibi fiziksel yeme nedenlerini; NLP ve Kuantum Uzmanı Tanla Demirbilek ile birlikte ise duygusal yeme sorunları, hatalı beslenme alışkanlıkları konusunda farkındalık sağlayarak, sorunları yenmek üzere yardımcı oluyor.

Bazı dergilere düzenli olarak köşe yazıları yazan Banu Kazanç, sosyal sorumluluğu olarak gördüğü ve halkı bilgilendirmek üzere düzenlenen seminerlere ücretsiz katılıyor, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirilmesi projelerinde gönüllü yer alıyor.